De IC-M59Euro, geïntroduceerd in 1998, was de eerste marifoon van Icom die, naast ATIS, beschikte over DSC (Digital Selective Calling). Het ging toen nog wel om een eenvoudige vorm van DSC, geclassificeerd als klasse F. Tegenwoordig beschikken moderne (pleziervaart) marifoons over klasse D dat veel meer mogelijkheden biedt op het gebied van noodberichten en communicatie.

Voor gebruik van DSC-functionaliteit is de optionele printplaat UX-120 nodig. Uitzenden van een noodoproep is dan mogelijk met de “Distress Swich Box” RC-18. Wil je hierbij ook je actuele positie meesturen, dan is het noodzakelijk om een NMEA GPS ontvanger aan te sluiten op de 7-polige connector (OPC-457) aan de achterkant.

Het binnenwerk van deze marifoon bestaat uit een robuust aluminium frame, kenmerkend voor de kwaliteit van Icom apparatuur.

Cloning software Icom IC-M59Euro
Deze marifoon is te programmeren met EX-1817 cloning software. Hiermee kun je de verplichte ATIS-code instellen maar ook een MMSI-nummer voor de DSC-functionaliteit. Aansluiting op een computer kan met de OPC-478 kabel in RS232 uitvoering. Sluit de jackplug aan op de connector voor een externe speaker aan de achterkant van het apparaat (achter het rubber dopje). Stel Com1 in op een snelheid van 9600 baud. Om de marifoon te programmeren moet deze eerst in “Clone mode” gezet worden. Instructies hiervoor staan in onderstaand document.
IC-M59 Leaflet
IC-M59Euro Instruction manual
IC-M59 Service manual
IC-M59Euro Clone mode
