In september 2025 heb ik 2 exemplaren van de Furuno handmarifoon FM-55 op de kop getikt. Na wat speurwerk op internet blijkt deze marifoon in 1987 uitgebracht te zijn. De vormgeving doet sterk denken aan de Icom IC-M5 die rond dezelfde tijd op de markt kwam.

In de normale uitvoering heeft dit model een toestenbord en kunnen kanalen gekozen worden die voorgeprogrammeerd zijn in een USA- of INT-pakket. Het is ook mogelijk om alleen een aantal prive-kanalen in te stellen. Bij onze marifoon is dat het geval en zijn deze ingesteld door Radio Holland. Over het toetsenbord is een mooie sticker geplakt zodat alleen de onderste rij toetsen nog bereikbaar is voor keuze van deze kanalen.

In het service manual staat een beschrijving over de instelling van de prive-kanalen, maar ook hoe je deze weer uit kunt schakelen. Hoewel het toetsenbord onder de sticker geen merktekens meer heeft, werkt het nog wel correct.
Net als bij zijn Icom broertjes zijn de printplaten gemonteerd in een stevig metalen frame. De bouwkwaliteit is verder zeer solide. De ontvanger bereikt al bij -120 dBm (0,22 uV) een signaal/ ruis verhouding van 12 db SINAD.

De 800 mAh cellen in het bijgeleverde NiCad accupakket (BP-807) zien er nog netjes uit zonder lekkage. Na meting blijkt het pakket nog over een restcapaciteit te beschikken van 664 mAh. Zeker niet slecht !





